Haberler

03/01/2012

Hitit Yolu Yürüyüş Parkurları Haberler.com'da

 

 

Çorum Valiliğince düzenlenen ve iki gündür devam eden "Hitit Yolu Uluslararası Bisiklet Yarışması" ikinci etap yarışlarla sona erdi.

Çorum Valiliğince düzenlenen ve iki gündür devam eden "Hitit Yolu Uluslararası Bisiklet Yarışması" ikinci etap yarışlarla sona erdi. 

Tarihi Hitit yollarını yeniden canlandırmak ve doğa yürüyüşlerinin turizmdeki farkındalığını artırmak amacıyla gerçekleştirilen "Güneş Kursunun İzinde Hitit Yolu Yürüyüşü" çerçevesinde düzenlenen "Hitit Yolu Uluslararası Bisiklet Yarışı"nın ikinci etabının startı Boğazkale'de verildi. 

4 kategoride pedal çeviren 43 sporcu, 30 kilometrelik yolun ardından Alaca ilçesindeki Alacahöyük Örenyerinde bitiş çizgisine ulaştı. 

Yarış sonunda "Elit" kategorisinde yarışan Alman sporcu Palmberger Rubert, 59 dakika 46 saniye ile birinci olurken, Benjamin Jorges, 1 saat 2 dakika 10 saniye ile ikinci, Martin Kiechle ise 1 saat 2 dakika 11 saniye ile üçüncü oldu. 

"Master" kategorisinde Oğuz Çelik, 1 saat 2 dakika 11 saniye ile birinci, Salih Manavoğlu, 1 saat 8 dakika 38 saniye ile ikinci, Derviş Kızıltepe ise 1 saat 12 dakika 8 saniye ile üçüncü oldu. 

Gençlerde Yusuf Çabuk, 1 saat 2 dakika 29 saniye ile birinci olurken, Agit Salman, 1 saat 2 dakika 48 saniye ile ikinciliğe, Semican Baygır ise 1 saat 8 dakika 30 saniye ile üçüncülüğe hak kazandı. 

Bayanlarda ise Semra Yetiş, 1 saat 13 dakika 11 saniye ile birinci, Esra Kürkçü, 1 saat 13 dakika 13 saniye ile ikinci olurken Merve Pelin yarışı tamamlayamadı. 

Dereceye giren sporculara kupaları, Alaca Kaymakamı Ayhan Yazgan, AKUT Kurucu Üyesi Nasuh Mahruki, eski Bisiklet Federasyonu Başkanı Ünal Tolun tarafından verildi. 

Yarışa katılan 4 Alman sporcu kupa sevinci yaşarken, Türkçe "Çorum'u ve Türkiye'yi seviyoruz" diye bağırdılar. 

http://www.haberler.com/hitit-yolu-uluslararasi-bisiklet-yarismasi-2727623-haberi/

Resim Galeri