Haberler

04/04/2014

İl Özel İdaresi Doğa Yürüyüşlerini Başlatıyor

İl Özel İdaresi Doğa Yürüyüşlerini Başlatıyor

İl Özel İdaresi’nce Çorum’un Kültür Yolları’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Nisan ayının gelişiyle birlikte “Doğa Sizi Çağırıyor Projesi”ne start veriliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, Çorum’da bulunan “Hitit Yürüyüş Yolu ve Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş Yolu”nda hafta sonları yürüyüşler organize edeceklerini söyledi.

Genel Sekreter Ömer Arslan’ın verdiği bilgiye göre, “Doğa Sizi Çağırıyor Projesi”nin ilk yürüyüşleri 12 Nisan 2014 Cumartesi günü başlayacak. Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş Yolu’nun İskilip rotalarından Ahlatçık-Selbasan (iki buçuk kilometre) ve Selbasan-Akpınar (üç buçuk kilometre) yürüyüşlerinin ardından İskilip gezisi gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı Bilgi İçin İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Yürüyüşlere katılmak isteyenler İl Özel İdaresi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne telefon ve sosyal medya aracılığıyla başvuruda bulunabilecek. İletişim için 0 364 225 74 00 (dahili 247 ve 283) nolu telefon ve “Çorum’da Yürüyüş Zamanı” facebook adresi kullanılabilecek. Gezilerde İl Özel İdaresi’nce rehberlik ve ulaşım hizmeti verilecek. Katılımcılar her gezi programı öncesinde Çorum merkezde buluşup, güzergâhlar için buradan yola çıkacak.

Ülkemizdeki 18 Kültür Yolundan 2’si Çorum’da

Doğa ile randevularda ülkemizdeki 18 adet Kültür Yolu arasında bulunan ve açılışı 2011 yılında yapılan Hitit Yolu ile açılışı 2012 yılında yapılan Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş Yolu’nun hem tanınırlılığını artırmak hem de yürüyüşe katılanlara güzel bir hafta sonu yaşatmak hedefleniyor.

2013 Baharında da Doğaseverler Kültür Yollarındaydı

2013 yılı baharında da “Hitit Yürüyüş Yolu ve Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş Yolu”nda hafta sonları yürüyüşler organize edilmişti. Yürüyüşlere çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör çalışanları, acentalar, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katılmıştı. Nisan-Mayıs ve Haziran aylarında her hafta sonu gerçekleştirilen gezi programlarında toplam 500 kişi doğa yürüyüşü yapmıştı.

123
45

Resim Galeri