Haberler

03/01/2012

Hitit Yolu Yürüyüş Parkurları 365 Spor'da

Hitit Yolu Yürüyüş Parkurları 365 Spor'da

Tarihi Hitit yollarını yeniden canlandırmak ve doğa yürüyüşlerinin turizmdeki farkındalığını artırmak amacıyla gerçekleştirilen ''Güneş Kursunun İzinde Hitit Yolu Yürüyüşü'' çerçevesinde düzenlenen ''Hitit Yolu Uluslararası Bisiklet Yarışı''nın birinci etabının startı, ''Elit'' kategorisine Boğazkale'den, master, bayanlar ve yıldız kategorilerinde ise Alaca'dan verildi.

''Elit'' kategorisinde yarışan Alman ve Türk sporculardan oluşan 31 bisikletçi, 86 kilometrelik yolun ardından Ortaköy'de bitiş çizgisine ulaştı.

Bu kategoride Bilal Akgül 4.23.22'lik derecesiyle birinci, Abdulkadir Kelleci 4.40.25'lik derecesiyle ikinci, İshak Ünal ise 4.52.30'la üçüncü oldu. Finalistler, kupalarını Kaymakam Zeliha Uyan'dan aldı.

Alaca'dan start verilen 3 kategorinin sonucunda ise master kategorisinde Salih Manavoğlu 3.46.30'luk derecesiyle birinciliği elde etti. Bu kategoride Oğuz Çelik, 3.52.29 ile ikinci, Cem Anamuroğlu ise 3.59.55'lik derecesiyle üçüncülüğü kazandı.

Üç bayan bisikletçinin yer aldığı bayanlar kategorisinde ise Semra Yetiş birinci olurken, Esra Kürkçü ikinciliği elde etti. Diğer bisikletçi ise etabı tamamlayamadı.

Yıldızlarda ise 14 bisikletçiden Agit Salman birinci, Yusuf Çabık ikinci, Abdulsamed Kıv ise üçüncü oldu.

İlçe merkezinde sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Organizasyon yarın yapılacak ikinci etap yarışlarla sona erecek ve Alacahöyük'te ödül töreni yapılacak.

http://www.365spor.com/haber/hitit-yolu-uluslararasi-bisiklet-yarismasi-18462.html

Resim Galeri